سگهای نگهبان مزارع کوچک وجود دارد

در سال 2011، مقاله‌ای برای فصلنامه مزارع کوچک درباره « سگ نگهبان نگهبان دام» نوشتم. در نه سال گذشته بینش‌های بیشتری به دست آوردم و تجربیات جدیدی داشتم که می‌خواهم آنها را در این مقاله جدید به اشتراک بگذارم.

تلفات سنگین بره‌ها، که توسط یک کایوت ناامید و مجروح ایجاد شد، باعث شد که از یک سگ نگهبان دام استفاده کنم. بعد از وزن کردن گزینه هایی مانند لاما یا خر، تصمیم گرفتم با یک سگ بروم. دولت ایالات متحده در آن زمان چندین نژاد از سگ های نگهبان را آزمایش می کرد.

شخص اصلی این آزمایشات میدانی، دکتر جفری گرین در ایستگاه آزمایش گوسفند در دوبویس، آیداهو بود. او به اندازه کافی مهربان بود که تماس من را پذیرفت و پس از یک مکالمه طولانی، من تصمیم گرفتم یک گریت پیرنه را بگیرم.

این نژادی بود که طی این آزمایشات روی حدود 300 سگ از نژادهای مختلف هیچ انسانی را گاز نگرفته بود. رنو تی من در آن زمان در نیوجرسی پرجمعیت زندگی می کردم و زمین های عمومی را برای چرای گوسفندانم اجاره کرده بودم. من به سگی نیاز داشتم که در اطراف مردم امن باشد. من ادبیاتی در مورد تربیت، آموزش و درک سگ های نگهبان دام دریافت کردم. به طور همزمان، با یک پرورش دهنده در تنسی تماس گرفتم و یک ماده 13 ماهه را خریداری کردم که روی بزها شروع شده بود.

بسیاری از نژادهای سگ نگهبان از دنیای قدیم مانند گریت پیرنه از فرانسه، مارماس از ایتالیا، و آکباش و شپرد آناتولی از ترکیه وجود دارند. آنها چندین ویژگی مشترک دارند. اول اینکه همه آنها بزرگ هستند.

اغلب آنها رنگ روشن دارند. روبالشتی دام ها با ترس ذاتی خود از گرگ، کمتر از سگ های رنگ روشن تر در مقابل سگ های تیره یا سیاه احساس خطر می کنند. این بدان معناست که سگ های سفید برای گروهی از گوسفندان برای زندگی در میان آنها قابل قبول تر هستند.

علاوه بر این، نژادهای سگ نگهبان فاقد نیروی شکار هستند، که باعث می‌شود کمتر حیوانات را تعقیب کنند و شکار کنند. این یک سگ نگهبان را از تعقیب حیواناتی که قرار است از آنها محافظت کند جلوگیری می کند یا حداقل مقدار آن را تا حد زیادی کاهش می دهد.

سگ های نگهبان طبیعتاً محافظ هستند. آنها احساس می کنند موظف هستند از دام هایی که با آن بزرگ شده اند محافظت و دفاع کنند. این رفتار نگهبانی غریزی است. آموزش داده نمی شود و نمی توان آن را آموزش داد. سگ یا آن را دارد یا ندارد، در این صورت شکست خواهد خورد.

این واقعیت که رفتار سرپرست غریزی است به این معنی نیست که کشاورز نقشی ندارد.  قیمت روفرشی کشدار ضدآب اینطور نیست که سگ نگهبان را با گله رها کنید و بس. تربیت صحیح توله سگ مهم است. رفتار خوب، مانند پارس کردن هشدار، می تواند تشویق شود، و رفتار بد، مانند جویدن یا تعقیب دام، باید منضبط شود. برای اینکه یک سگ نگهبان با موفقیت کار کند، باید با گله پرورش داده شود، نه اینکه در میان انسان ها رشد کند. یک آغل با گروهی از گوسفندان مسن که آرام هستند، یا انبار بره، مکان های خوبی برای شروع یک توله سگ در سن حدودا هشت هفته است.

 • منابع:
  1. Guardian Dogs for Sheep

 • تبلیغات: 
  1. کاناپه که به عنوان مبل، نیمکت یا چسترفیلد نیز شناخته می‌شود
  2. تغذیه لازم با شیره زغال اخته
  3. توت یک گیاه پر استقبال در درنیا
  4. روش های مختلف بازاریابی موفق که نمی دانستید